KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14378535
nr 1437 8535
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 53, självporträtt. Bildmått: 6x4cm, yttermått inklusive ram: 20x19cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 december 2021
kl 18:25:27
12/12 13:00:06
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby